13-05-12

Sint-Job-in-’t Goor – Jaarmarktkermis

nieuwe site.jpghttp://kermisland.be/2012/05/sint-job-in-t-goor-jaarmarkt...

03:00 Gepost door De redactie in Vrije tijd | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |

citaat van de dag

741573121_39.jpgIk word wakker, doe een plasje, stap uit bed en denk…‘verrek, dat had andersom gemoeten!’

02:51 Gepost door De redactie in Vrije tijd | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |

Sint-Jobse Kermis nieuwe attracties voor 2012.

kermis 007.JPGkermis 009.JPGkermis 013.JPGkermis 014.JPGkermis 015.JPGkermis 020.JPG

02:28 Gepost door De redactie in Algemeen | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |

woninginbraken in Brecht

3828438867_22.jpgHet aantal woninginbraken blijft een groot probleem in ons land. Vorig jaar werd er maar liefst in 69.568 woningen ingebroken. Dat is een stijging van bijna 10 procent ten opzichte van 2010 (63.342 woninginbraken) en opnieuw bijna evenveel als rond de eeuwwisseling, toen er jaarlijks ongeveer 70.000 woninginbraken plaatsvonden. De cijfers van Brecht spreken voor zich:
2005 : 67
2006 : 83
2007 : 103
2008 : 120
2009 : 109
2010 : 159

02:03 Gepost door De redactie in Algemeen | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |

Lezing archeologische opgravingen 'De Ring'

ook uw mening telt.jpg

Uit vorige archeologische opgravingen en bevindingen in onze gemeente weten we al dat Brecht van in de prehistorie bewoond werd. Er werden in het verleden al verschillende historische bewoningsporen aangetroffen op verschillende sites binnen onze gemeente. In de aanloop voor de aanleg van de Ring rond Brecht zijn er ook op deze plaats archeologische opgravingen gebeurd. Tijdens deze opgravingen kwamen een aantal relicten aan het licht uit een aantal verschillende historische perioden.

Deze informatieve lezing is bedoeld om de inwoners van Brecht informatie te geven over dit archeologisch onderzoek en geeft een kort overzicht van de voorlopige resultaten.

De lezing vindt plaats op donderdag 24 mei 2012 om 20.00 uur in het gemeenschapscentrum Jan vander Noot.

Info: dienst erfgoed, Kim Decombes, Gemeenteplaats 1, 03 660 28 30 of cultuur@brecht.be

http://www.brecht.be/Nieuwsartikels/tabid/869/articleType...

01:59 Gepost door De redactie in Algemeen | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |

Al 170 gezinnen lid van het nieuwe buurtinformatienetwerk De Merel

BIN_De_Merel_JPG_h380.jpgHet charter van het 31ste buurtinformatienetwerk (BIN) van de politiezone Voorkempen is ondertekend door de burgemeester van Brecht Luc Aerts, korpschef Geert Smet en BIN-coördinator Patrick Van Hoof.

Het nieuwe BIN, genaamd De Merel is gelegen in de omgeving van de Schotensesteenweg en de Van Bavellaan in Brecht. Reeds 170 gezinnen van de 214 woningen in BIN De Merel zijn al aangesloten. Een BIN is een samenwerkingsverband tussen bewoners, de lokale politie en de overheid met als doel het veiligheidsgevoel te verhogen.

http://www.nieuwsblad.be/article/detail.aspx?articleid=BL...

01:53 Gepost door De redactie in Algemeen | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |

11-05-12

Verkeerseducatieve route voor Brechtse scholen

verkeerseducatieve_route_brecht_jpg_h380.jpgIn Brecht-Centrum organiseerden de scholen de VER (VerkeersEducatieveRoute). Enkele tientallen (groot)ouders en oud-collega’s begeleidden de groepjes of zorgden voor de controle om te kijken hoe de verkeersopdrachten werden uitgevoerd.

http://www.nieuwsblad.be/article/detail.aspx?articleid=BL...

23:44 Gepost door De redactie in Algemeen | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |

08-05-12

citaat van de dag

741573121_39.jpgHoe herken je een blije motorrijder?
Aan de vliegjes tussen zijn tanden.

20:28 Gepost door De redactie in Vrije tijd | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |

Het Weer in Brecht

weer.jpgVanavond en tijdens het eerste deel van de nacht is het nog enige tijd regenachtig in het oosten, maar klaart het verder uit in het westen. Stilaan wordt het overal droog en zijn er opklaringen. Na middernacht neemt de bewolking echter opnieuw toe vanuit het zuidwesten, later gevolgd door perioden met regen. Het wordt een erg zachte nacht bij minima rond 12 graden. De wind waait zwak tot hooguit matig uit het zuid-zuidwesten. Morgen is het eerst zwaar bewolkt tot betrokken, opklaringen zijn er niet of nauwelijks. En anderzijds komen er perioden met regen voor of vallen er enkele regenbuien. Tussendoor zijn er evenwel ook drogere momenten. Na de middag komen er meer opklaringen voor, en gaandeweg wordt het stilaan droger. Eind van de dag wordt het zelfs geheel droog. De maxima liggen gemiddeld rond 18 graden en er staat een overwegend matige wind uit het zuidwesten.             

20:25 Gepost door De redactie in Algemeen | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |

Kabelwerken windmolens

verkeershinder_jpg_h200_29.jpgDe firma Aspiravi, die windmolens plaatst, zal van 6 juni tot 12 juli 2012 kabelwerken uitvoeren langsheen de Mieksebaan, Sorbenlaan, Spechtendreef, Zwaluwlaan en Capinaweg.

De werken starten in de Mieksebaan (tussen de Bethovenstraat en de Hoge Mereyt) waarbij de weg zal afgesloten worden voor het verkeer. Enkel plaatselijk verkeer wordt toegelaten. De omleiding loopt via de Kapelstraat, Molenstraat, Bethovenstraat.

De werken in de Sorbenlaan, Spechtendreef en Zwaluwlaan gebeuren in de berm en veroorzaken weinig verkeershinder.

De Campinaweg wordt wel afgesloten van 21 juni tot 10 juli 2012 voor al het verkeer. De bewoners krijgen hiervan nog een brief.

Info: dienst integrale veiligheid en mobiliteit, Kristine Van Bavel, 03 660 25 58 of kristine.vanbavel@brecht.be

http://www.brecht.be/Nieuwsartikels/tabid/869/articleType...

20:23 Gepost door De redactie in Algemeen | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |

Politie Voorkempen zet deze zomer in op geluidsoverlast.

imagesCA716NZN.jpgVan januari tot en met april trad de lokale politie Voorkempen extra streng op tegen overlast door dieren, één van de actiepunten uit het Gemeentelijk Administratief Sanctiereglement.

Tot en met augustus is er aandacht voor lawaaihinder, vandalisme en het snoeien van planten en bomen. Onthou alvast dat je geen hinderlijk lawaai mag maken, op om het even welk moment van de dag. Tussen tien uur ’s avonds en zeven uur ’s morgens is geluidsoverlast bovendien helemaal verboden.

http://www.zoe.fm/regionieuws.php

20:19 Gepost door De redactie in Algemeen | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |

Nieuwe camping in Sint-Job

caravan.jpgOnder het motto 'een bruisende buurt: daar gaan we voor!' trokken enkele gezinnen van KWB Sint-Job met hun kinderen op kampeerstoet door de straten van Sint-Job.

KWB wil als gezinsbeweging een aantal gezinnen uitdagen om in eigen gemeente te
kamperen en plezier te beleven aan spel en ontmoeting. Met toestemming van het
gemeentebestuur wordt daarom in juli een weide omgetoverd tot camping. De vrolijke kinderkaravaan legde het hele concept uit aan de buurtbewoners.

http://www.nieuwsblad.be/article/detail.aspx?articleid=BL...

20:16 Gepost door De redactie in Activiteitenkalender | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |

07-05-12

citaat van de dag

741573121_39.jpgWat zei Adam toen hij Eva voor het eerst zag? “Ga even opzij staan, want ik heb geen idee hoe lang hij wordt.”

18:37 Gepost door De redactie in Vrije tijd | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |

Het Weer in Brecht

weer.jpgVanavond komen er tijdelijk brede opklaringen voor en kan de zon lokaal flink tevoorschijn komen. Later komt er in het westen meer bewolking opzetten. Vannacht is er kans op een bui in het westen. Elders is het droog en zijn er brede opklaringen. Het koelt hierbij af tot gemiddeld 9 graden. In de Ardennen daalt het kwik tot een graad of 5. Tegen de ochtend wordt het betrokken in de kustgebieden en volgt er lichte regen. Matige wind. Morgen is het vrij zacht in Vlaanderen bij maxima van 15 tot 19 graden. Een storing schuift echter vanuit het westen over het land. In de ochtend is het betrokken in het westen en wordt het regenachtig. In het oosten zijn er eerst opklaringen, maar later neemt de bewolking ook daar toe. Na de middag komt er stilaan overal periodiek regen opzetten, maar wordt het droger aan de kust. Er staat een matige wind die na de middag naar het zuidwesten ruimt.             

18:29 Gepost door De redactie in Vrije tijd | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |

Verkeersweek in basisschool De Brug.

imagesCAHI0UU7.jpgDe leerlingen van De Brug uit Sint-Job zetten hun beste beentje voor deze week in het verkeer. De hele week kunnen ze bolletjes op een sticker behalen door te voet of met de fiets naar school te komen.

Ook een fluohesje en een fietshelm leveren een extra sticker op. Zo vullen ze 'De Verkeersslang' met de volle stickers. Er werd ook geoefend om als voetganger of fietser veilig aan het verkeer deel te nemen. Ze fietsen ook van de school naar de verkeersparken in St Job om onder begeleiding van de politie een parcour af te leggen.

http://www.bsdebrug.be/

18:27 Gepost door De redactie in Algemeen | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |

Verkeersweek in GBS De Schakel te Sint-Lenaarts

VER_2de_(4)_JPG_h380.jpgDe leerlingen van De Schakel uit Sint-Lenaarts hun beste beentje voorgezet voor verkeer. De hele week konden ze bolletjes op een sticker behalen door te voet of met de fiets naar school te komen.

Ook een fluohesje en een fietshelm leverden een extra sticker op. Zo vulden ze 'Sam de Verkeersslang' met de volle stickers. Er werd ook geoefend om als voetganger of fietser veilig aan het verkeer deel te nemen. Op vrijdag werd de Verkeers Educatieve Route afgelegd als voetganger of fietser.

http://www.nieuwsblad.be/article/detail.aspx?articleid=BL...

18:19 Gepost door De redactie in Algemeen | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |

Bouwproject op hoek Biest- Nollekensweg

Het schepencollege heeft een gunstig advies gegeven voor het bouwproject in de Biest. Het bestaande handelspand wordt gesloopt en maakt plaats voor vijf handelsruimten en 27 appartementen. Er komt ook een ondergrondse parking en een fietsenstalling. Op de begane grond komen nog parkeerplaatsen. Tegen de gevel van het huidige gebouw staat een beeld van het Heilig Hart, dat herinnert aan de gesneuvelden van de wereldoorlogen. Het wordt, op kosten van de aanvrager, tijdelijk elders opgeslagen en moet daarna op esthetisch verantwoorde wijze geïntegreerd worden in de nieuwe gevel.

http://www.nieuwsblad.be/article/detail.aspx?articleid=GJ...

18:17 Gepost door De redactie in Algemeen | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |

Top 10 zoekopdrachten brechtsnieuws.be 07/05/1012 (41)

3429750809_23.jpg1-1 chitaat-van-de-dag 41w

2-2 binnenspeeltuin-kikkerland 6w

3-3 plechtige-opening 15w

4-4 het-weer-in-brecht 5w

5-5 Volop kansen voor betaalbaar wonen 4w

6-7 frituren-in-brecht 2w

7-10 politie-voorkempen 2w

8-N gewonde-bij-aanrijding 1w

9-9 aantal graven 2w

10-N jungle-weekend-2012-promo 1w

Bezoekers per Week 454

17:52 Gepost door De redactie in Vrije tijd | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |

04-05-12

't is zover: binnenkort (13 mei) maken we de headliners bekend

535824_343677092352983_290136961040330_811406_1197584756_n.jpg

04:29 Gepost door De redactie in Activiteitenkalender | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |

Provincie en gemeentebesturen werken aan meer duurzame mobiliteit

ddv-nieuws-19.pngDe verschillende gemeenten van de Noorderkempen worden geconfronteerd met een aantal bovenlokale mobiliteitsproblemen. Meer samenwerking en coördinatie zijn dan ook broodnodig. Onder impuls van het provinciebestuur werd 3 jaar geleden het startschot gegeven voor de studie "gebiedsgerichte visie Noorderkempen". Naast het provinciebestuur zijn ook de gemeenten Malle, Zoersel, Zandhoven, Brecht, Rijkevorsel, Hoogstraten, Merksplas, Beerse, Vosselaar, Turnhout, Ravels, Oud-Turnhout, Baarle-Hertog en Arendonk betrokken.

Ook de intercommunales Igean en IOK, alsook NV De Scheepvaart en een afvaardiging van de Vlaamse overheid, nemen deel aan de gesprekken. De studie zit nu in een eindfase, al was het doel verre van eenvoudig: streven naar een uniforme mobiliteitsaanpak voor het ganse plangebied, waarbij reeds bestaande visies en deelstudies op elkaar worden afgestemd. Ook lacunes en problematieken die onvoldoende aandacht kregen in het verleden, werden onderzocht. Niet alleen het personenvervoer, maar ook het vrachtvervoer, uitzonderlijk vervoer, fietsverkeer, vervoer over water, vervoer over spoor, multimodaal transport en het openbaar vervoer kregen de nodige aandacht.

http://www.daandeveuster.be/nieuws.php#10

04:20 Gepost door De redactie in Algemeen | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |

citaat van de dag

741573121_39.jpgGeef niet teveel kritiek op onze koffie.
Eens komt de dag dat ook jij oud en slap zult zijn.

04:11 Gepost door De redactie in Vrije tijd | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |

Hebt u al geluisterd naar het nieuwe geluid van radio Contrast 107.6 fm

feel good.pngHebt u al geluisterd naar het nieuwe geluid van radio Contrast?

Heeft u het "Feel Good" gevoel ervaren? Zong u al mee met één van uw favoriete hits uit uw jeugd? Of dacht u al: "dat is lang geleden dat ik dit nog eens gehoord heb?" Dan zijn we in onze opzet geslaagd.

Met ons vernieuwde format willen we voor éénieder een goed gevoel crëeren zodat de muziek op de achtergrond zowel als op de voorgrond niet als storend wordt ervaren.

Laat het ons zeker weten wat u ervan vond want ons moto is nog steeds dat we graag naar onze luisteraars luisteren!!

http://www.radiocontrast.be

03:36 Gepost door De redactie in Algemeen | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |

03-05-12

Bevorderingen brandweer

imagesCA2MOHUG.jpgEnkele vrijwillige brandweerlui werden door het gemeentebestuur bevorderd. Luc Deceuster is nu adjudant en Bart Stoffelen sergeant-majoor in de hoofdpost in Brecht-centrum. Carl Hermans, Wim Smet en David Vande Velde werden bevorderd tot korporaal in de voorpost in Sint-Job. JVS

http://www.gva.be/regio-antwerpen-noord/brecht/bevorderin...

20:49 Gepost door De redactie in Algemeen | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |

Neuzen in Brecht

brecht_zoektocht_002_jpg_h380.jpgTijdens de start van het toeristisch seizoen stelde Curieus het boekje 'Neuzen in Brecht' voor.

Curieus Brecht nam deel aan de toeristische happening in Sint-Job. Fr publicatie van 'Neuzen in Brecht' was net op tijd klaar. 'We geven een boekje uit met een 50-tal bladzijden, op formaat van een postkaart. Actuele demografische gegevens staan erin vermeld en wat geschiedenis was van Brecht, Sint-Lenaarts en Sint-Job voor de fusie', zegt Tony Dyck, voorzitter van Curieus Brecht.

http://www.nieuwsblad.be/article/detail.aspx?articleid=BL...

20:46 Gepost door De redactie in Algemeen | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |

Brecht zet toeristische troeven in de kijker

B2_G9K3PC5DN_1_BRETOERISME_jpg_h170.jpgTer gelegenheid van de opening van het toeristisch seizoen organiseerde Toerisme Brecht een markt met ambachtelijke en streekproducten op de parking voor Clara Fey/Kristus-Koning in Sint-Job.

http://www.nieuwsblad.be/article/detail.aspx?articleid=77...

 

20:40 Gepost door De redactie in Algemeen | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |

K. Brecht SK zoekt meisjes die willen voetballen

Presentatie1.jpg

19:55 Gepost door De redactie in Algemeen | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |